HACKER OO1
HOŞGELDİNİZ HACKEROO1
FORUM : BLOK : SİTEMİZ : =İÇRESİNDE
MÜKEMMEL PAYLAŞIMLAR VARDIR
SİZLERİNDE ARAMIZDA OLMANIZI İSTERİZ,TAMAMEN ÜCRETSİZ OLAN
PAYLAŞIMLAR VE ÜYELİGİMİZ:
KESİNLİKLE SİZLERİN İSTEKLERİNİZ
ÜZERİNE HAZIRLANMIŞ VE TASARLANMIŞTIR
SİTEMİZDE İYİ VAKİT GECİRMENİZ DİLEGİYLE
ADMİN

iNDeX aTMa aCıKLaMaLı aNLaTım Buyrun ;)

Aşağa gitmek

iNDeX aTMa aCıKLaMaLı aNLaTım Buyrun ;)

Mesaj tarafından el-perest Bir Çarş. Ekim 13, 2010 1:59 pm

ÖNEMLİ TCP PORT NUMARALARI VE GÖREVLERİ
7 => echo, Bu porttan sunucuya ne yollarsanız aynen geri yollar.
9 => discard, Dev/Null.
11 => systat, Kullanıcılar hakkında bilgiler verir.
13 => daytime, Tarih ve zaman bilgisi. Bilgisayarın nerede oldu u bulunabilir.
15 => netstat, Network ile ilgili bilgiler.
19 => chargen, Sistemde kullanılan ASCII karakterler.
21 => ftp, Bildi iniz ftp portu.
23 => telnet, Telnet portu.
25 => smtp, Smtp (Simple Mail Transfer Protocol) Server portu.
37 => time, Zaman.
39 => rlp, Resource Location.
43 => whois, Host hakkında bilgiler.
53 => dns, Domain name server.
79 => finger, Kullanıcılar hakkında bilgi.
80 => http, Web sunucu.
110 => pop, Gelen mail.
119 => nntp, News Group.
443 => shttp, Güvenli web sunucu.
Bize gerekli olacak önemli portlar bunlar bu yüzden size liste hazırladım. Şimdi asıl işimize geçelim. Hack yaparken bize elbette bazı programlar lazım olacak bunları sizlerle kısa açıklamalar yaparak paylaşaca ım.
İlk olarak [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adresinden NMAP programını indielim.Sitede programın windows ve Linux için ayrı versiyonları mevcut size uygun olanını listeden seçip download edebilirsiniz.Bu program bizi port tarama derdinden kurtaran harika bir programdır.Mantı ını açıklamak gerekirse şöyle diyebilirim: Hostun veri giriş çıkışı yaptı ı, sık kullanılan portları ve bu portlar üzerinde veri giriş çıkışı yapan programların bir listesini bize sıralayan bir programdır.Biz bu portlar üzerinde çalışan bir programın açı ını kullanıp sisteme sızabiliriz.E er hostun kullandı ı sistem Windows ise Administrator, Linux ise Root olabiliriz.Administrator ve Root bir sistemdeki en yetkili kişidir.
İkinci programımız ise NESSUS. Bu programın kullanımı zordur. Kullandıkça tecrübe kazanırsınız.Programın çalışma mantı ı şöyle: NASL (Nessus Attack Scripting Language) dili ile özel script saldırıları yapmaya yarar.Bize önemli güvenlik açıklarını bularak gösterir.Programı; [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adresinden indirebilirsiniz.
Üçüncü programımız da ço unuzun adını duydu u JOHN THE RIPPER adlı Md5 cracker.Bu programla criptolu şifreleri (Md5-base 64) çözebiliriz. Bu tip şifreler sıklıkla forum database lerinde bulunur örne in “aeH19a85ZlokBN68A6d51mmT5e808aa2w03aVkuz4 ” şeklindeki bir md5 şifreyi çözebiliriz. Md5 şifrleme phpbb, vbulletin, phpnuke tarzı forum ve portalların database inde user tablosu içindeki listede kullanıcı adına karşılık gelen criptolu şifredir.John dışında daha pek çok md5 cracker mevcut fakat en ünlüsü ve hızlısı bu oldu u için bunu seçtim.John kırdı ı şifreleri Programı kurdu unuz dizinde “pass.txt” adında birmetin dosyası oluşturur. Şifreleri bu dosyadan alabilirsiniz.
Bunların dışında önemli bir yöntem olarak siteye ftp, telnet, ssh (shell) gibi yollarla ba lanmayı deneyerek sistemin kullandı ı programları ö renmektir.Arkadaşlar sizlere önemli bir tavsiyem kesinlikle denemekten kaçınmamanız deneme yanılma yöntemiyle ö renilen her şey çok daha kalıcı oluyor.43 saat süren hack deneyimlerim oldu.Şunuda unutmayın hiç bir sistem %100 güvenli de ildir, mutlaka bir açık mevcuttur. İşte o açı ı bulmak bizim görevimiz. Bu arada kendi güvenli iniz için sabit bir ip numarası kullanmaktan kaçının.Unutmayınki ip adresi sizin açık bir kimli inizdir. Sürekli de işen yada size ait olmayan ip adresleri kullanın. Bunun için ise Proxy dedi imiz sistemler vardır. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bunlardan birisi. Sizde Google da proxy aratarak bulabilirsiniz. Bunu dışında sürekli ip Steganos Internet Anonymous programı yada Permeo Security Driver programını kullanabilirsiniz.
Host hakkında detaylı bilgi alabilece imiz di er yöntemler ise bir dos komutu olan ve hepimizin makinelerinde bulunan küçük progr****klar yani: finger ve tracert.
FINGER => Bize ilgili host üzerindeki kullanıcıları ve izin verilmişse bu kullanıcıların host üzerindeki özelliklerini verir.Tabiki bunu yapmak için öncelikle bilgi almak istedi imiz hosta 79. porttan yani finger portundan telnet ba lantısı yapıyoruz tabi açıksa. Bunun içinde Çalıştıra “telnet” yazıyoruz, ba lan kısmına “host adını” ba lantı türü kısmınada “79″ yazıyoruz.
TRACERT => Bu komut ise bize hosta gönderdi imiz paketin kaç yol geçerek hosta ulaştı ı hakkında bilgi verir ve routerları listeler.Buraya kadar yaptı ımız ön çalışma hostun haritalanması ve gerkli bilgilerin toplanmasıydı. Bundan sonrası sabır isteyen kısım.
Gelin şimdi ***** bir saldırı yapalım: Mezarcı acıklaması
Örnek olarak [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] diye bir site oldu unu varsayalım. Şimdi site hakkında bilgi toplamak için [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sitesine kayıt olalım. Daha sonra Domain Explorer bölümüne geçelim [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yazalım. Karşımıza bazı bilgiler çıktı, bunlar host bilgileri. Bize lazım olanlar: Reverse ip, Server type, Ip adress, Name server, ICAAN Registrar. Bu bilgileri alarak bir kenara not edelim. Şimdi kısaca üstteki bilgilerin anlamlarını açıklayayım.
REVERSE IP => Bu seçenek server üzerinde çalışan di er siteleride gösterir fakat whois.sc bize sadece 3 site görme hakkı vermektedir. E er silver üye olursanız tüm siteleri görebilirsiniz. Bu seçenek bizim için önemlidir çünkü; server üzerinde hacklemek istedi imiz [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sitesi üzerinde açık yok diyelim, fakat server üzerinde çalışan başka bir sitede açık bulduk ve sitenin açı ı çok, bu sitenin ftp sine erişip gerekli kodları atabilirsek serveri komple ele geçirebiliriz!!!!! Yani root yada administrator olabiliriz.
SERVER TYPE => Server tipi bizim baz aldı ımız nokta olmalıdır. Mesela [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sitesi için server tipi Apache / 1.3.31(Unix). Burdan anlayaca ınız şey: Server 80. porttan Apache 1.3.31 http serveri çalıştırıyor. Ayrıca PHP / 4.3.5 kullanıyor. Bunlar Daemon dedi imiz arka planda çalışıp serverin asıl aktivitesini yerine getiren yapılardır. İşte Exploitler yardımıyla server üzerinde kullanılan daemon veya http serverin bir açı ından içeri sızabiliriz. Şimdi adı bu kadar çok geçmişken Exploitler hakkında bilgiler vermek istiyorum: Exploitler sistemin açı ı üzerine yazılmış kodlardır. İçerik olarak include ve define edilmiş de işik kod kümeleri barındırırlar.Bu kodlar bizim uzun uzun u raşmamıza gerek bırakmadan bir şekilde servera gerekli komutları verdirererek çalışırlar. Exploitler root ve local olmak üzere ikiye ayrılır.
NAME SERVER => Burda yazan adres [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] için host sa layan sitedir. Bu adrese girerek server hakkında daha çok bilgiye ulaşabiliriz. Çünkü ; ço u host firması sitelerinde, kullandıkları makinenin özelliklerini ve üzerinde kurulu olan işletim sistemlerini, php versiyonlarını falan açıklarlar.
ICAAN REGISTRAR => Domainin kayıt edildi i site. Registrarı yani domain bilgilerini inceledi imizde bizim için önemli olan Administrative Contact yani domainin kayıtlı oldu u mail adresidir. Birde domainin kayıt edildi i registered through bölümündeki adrestir. Yani [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] domaini Registered through bölümünde yazan adres vasıtasıyla alınmış demektir. Şimdi bu bilgileri örne in Administrative Contact bölümündeki maili hacklersek domaini ele geçirebiliriz. Sonrada domaini kendi hostumuza yönlendiririz. Zaten domain bizim olmuş olur artık.
Şimdi uygulama kısmına geçelim: NMAP ı açıp nmap A-P0 [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yazdık. Nmap sS şeklinde bir komut verebilmemiz için sitede bir firewall olmaması gerekir. Bu arada serverin tam olarak ne oldu unuda anlamış olduk: Redhat / Gnu Linux i386 üzerinde Apache 1.3.31(Unix) Web Server. Çıkan listedeki open yazan portlar açık, closed yazan portlar ise kapalıdır. Sistemde açık bir port yakalarsak hemen telnet ip adresi ve port numarası şeklinde bir dos komutu veriyoruz. Daha sonra telnet bizi serverda bir yere atar burdan sonra duruma göre hareket ederiz. Mesela bash shell e düşersek ID mize bakıp ona göre hareket ederiz. Root olmuşsak bu porta birisi daha önce erişmiş ve kullanıma açmış demektir. Ama local user isek local root exploitler ile sistemde root olmamız gerekiyor. Listedeki portlarla devam edelim: Bu portlar üzerinde çalışan programlardan herhangi biri üzerinde buldu umuz bir açık bizim sisteme girmemizi sa lar. Sisteme girdikten sonra root da olabiliriz. Peki bu programların açı ını nerden bilece iz diye sordunuz sanırım İşte bunun için açık olan portlardan birinin exploitini bulup derleyece iz. Sonrada exploit yardımıyla sisteme sızmaya çalışaca ız. Bundan sonrasında ise buldu umuz exploitin türüne göre ya root yada local kullanıcı oluruz. E er root olursak serveri istedi imiz gibi yönetiriz. Ama local isek yani shell e düşersek şunları yapabiliriz:
İlk olarak id yazarak kullanıcı durumumuzu ö reniriz. Genellikle apache yazar. Sonrada sistem yetkilerimize bakarız. Neler yapabiliyoruz, sisteme dosya yükleyebiliyormuyuz? Bunları hep deneriz. E er sisteme dosya çekebiliyorsak ve gcc compilerda çalışıyorsa o zaman uname a yazarak kernel çekirdek versiyonunu ö reniriz ve buna göre local root exploit ararız. Local root exploiti bulabilirsek sisteme çeker ve gcc ile derleriz. Daha sonra ise şunları yazarak root oluruz: ./exploit_adı . bunlarıda yapamıyorsak etc/passwd ve etc/shadow dizinlerine erişip erişemedi imizi kontrol ederiz. Bunların dışında mesela [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sitesinin dizinini bulup içerisine index.html dosyası çekilebiliyormu siye deneyebiliriz. E er bunu başarırsak bu iş zaten bitmiştir, yani ilgili siteye index attık demektir. Ama root olduktan sonra serverda istedi imiz her şeyi yapabiliriz. Yani bütün sitelere index atıp, serveri da atabiliriz.

::::Türkün dostlugu kıymetlidir ! Düşmanlıgı ise çok şiddetlidir:::::HaCkEr oo1:::::
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
avatar
el-perest
GENEL BÖLÜM
GENEL BÖLÜM

Mesaj Sayısı : 69
rep-puan : 2147486701
Rep Puan : 2
Kayıt tarihi : 07/09/10

Oyun Sayfası
Oyun Alanı:

Kullanıcı profilini gör http://www.hackeroo1.yetkin-forum.com----http://www.sohbetcidost

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz